
MyCellen étrend-kiegészítők

Tegyél az egészségedért a MyCellen termékeivel! Fókuszban a vitalitás, a sejtenergia szint növelése, a mentális egészség és a tökéletes memória megőrzése.
Az élethez energiára van szükség!
Mint mindenhez, így sejtjeink működéséhez is energiára van szükség, amit a felvett tápanyagból, bonyolult biokémiai folyamatok során sejtjeink állítanak elő.
Ha nem termelődik megfelelő mennyiségű energia, vagy az nem jut el a szükséges mennyiségben a felhasználás helyére, akkor az életfunkciók károsodnak, ami a szervezet gyógyító mechanizmusainak hatékonyságát is csökkenti.
Sejtenergia
Az energiát a fizika munkavégzés képességével határozza meg. Egy másik meghatározás szerint az energia az anyagok azon képességének mértéke, amellyel megfelelő kölcsönhatásban más anyagokon változást képesek létrehozni. Mint minden működő dologhoz, így a szervezetünk működéséhez is energiára van szükség. Testünk sejtjei az energiához a felvett tápanyagok átalakításával jut hozzá. Ez a folyamat a biológiai oxidáció, más néven sejtlégzés. Ezt a bonyolult biokémiai folyamatot, amely a sejtek mitokondriumaiban zajlik, citromsavciklusként, vagy más néven felfedezőiről, Szentgyörgyi-Krebs ciklusként ismerünk. Szent-Györgyi Albertet 1937-ben a citrátkör egyes reakcióinak kutatásáért (és a C-vitamin vizsgálatáért), Hans Adolf Krebst pedig 1953-ban a citrátkör felfedezéséért Nobel-díjjal jutalmazták.
A sejtekben a glukóz lebontásakor felszabaduló energia egy része magas energiájú foszfát, az ATP (adenozin-trifoszfát) formájában tárolódik, ami így biztosítja sejtek működéséhez szükséges energiát. Az ATP létrejöttéhez nélkülözhetetlen még a NAD+ koenzim, ami az energiatermelés és szállítás kulcsa.
Idős korban csökken a sejtek energiatermelő mitokondiumjainak száma és kevesebb NAD+ termelődik. Sok esetben az idős korban kialakuló gyulladásos folyamatok miatt a szervezet regeneratív folyamatai és immunrendszere folyamatos „terhelésnek” vannak kitéve, amihez több energiára is szükség lenne. Mivel azonban az energiatermelés és energiaszállítás egyre korlátozottabban tudja biztosítani az energiaszükségletet, emiatt fontos sejtfunkciók esnek ki. A cél tehát a mitokondriumok számának és működésének a helyreállítása és a hiányzó, a szervezet energiatermelésében nékülözhetetlen molekulák, mint a NAD+ pótlása.
A NAD+ mennyiségét a szervezetben Nikotinamid bevitelével lehet jelentős mértékben növelni. Ezekből a molekulákból a szervezet NAD+-ot állít elő, ami így hozzájárulhat a szervezet energiatermelésének helyreállításához.
Na de mi is az a NAD+?
A Nikotinamid Adenin Dinukleotid, azaz a NAD+ a sejtek anyagcseréjében fontos szerepet játszó koenzim molekula, ami annyira fontos eleme a szervezetünknek, hogy lényegében nélküle nem tudnánk élni.
Szerepe van többek közt az energiaszállításban, az alvás-ébrenlét ciklus szabályozásában és a károsodott DNS helyreállításában, de az alacsonyabb NAD+ szint összefüggésben van az emberek öregedésével is.
A MyCellen fejlesztése a NAD+ szint fenntartására fejlesztett készítmény. Egy doboz MyImmuNAD+ 30 db kapszulát tartalmaz, amely egy havi adagnak felel meg. Reggelente napi egy kapszula ajánlott rendszeresen, a szervezet megfelelő NAD+ szintjének fenntartása érdekében.
NAD+
A szervezet energiaellátásban a NAD+ (Nikotinamid Adenin Dinukleotid) nevű koenzim kulcsszerepet játszik. Erre az anyagra minden sejtünknek szüksége van ahhoz, hogy megfelelően működni tudjon.
Mi a NAD+ és mi a jelentősége?
A Nikotinamid Adenin Dinukleotid, azaz a NAD+ a sejtek anyagcseréjében fontos szerepet játszó koenzim molekula, amely nélkül nem tudnánk élni. Az energiszállítás mellett NAD+ szükséges az energiatároló ATP molekulák létrejöttéhez is, de ezen kívül még számos olyan biokémiai folyamatban is részt vesz, mint az alvás-ébrenlét ciklus szabályozása vagy a károsodott DNS helyreállítása.
A niacin (nikotinamid) hozzájárul:
– az idegrendszer normál működéséhez.
– a normál pszichológiai funkció fenntartásához.
– a nyálkahártyák normál állapotának fenntartásához.
– a bőr normál állapotának megőrzéséhez.
– a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez.
– és részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere folyamatokban.
A NAD+ szervezeten belüli szintje és az egészség közötti szoros összefüggést már száz évvel ezelőtt is észrevették. 1937 -ben Conrad Elvehjem fedezte fel, hogy a pellagra betegséget (dermatitisz, hasmenés és demencia jellemzi) a niacin alacsony bevitele okozza, ami alacsony NAD+ és NADP+ szintet eredményezett. Az alacsonyabb NAD+ szintekről az is ismert, hogy összefüggésben van a rágcsálók és az emberek öregedésével. Ennek eredményeképpen újból megnőtt az érdeklődés aziránt, hogy a NAD+ anyagcsere hogyan befolyásolja idős korban előforduló problémákat. E tekintetben a NAD+ szintek helyreállítása a NAD+ prekurzorokkal, a nikotinamid fontos terápiás megközelítésként jelent meg az öregedéssel kapcsolatos problémák lehetséges kezelésében.
NAD+ anyagcsere a sejtekben
A NAD+ a sejtek citoplazmájában, a mitokondriumokban és a sejtmagban koncentrálódik és vesz részt a sejtek energiatermelő anyagcsere folyamataiban. Mivel az életfolyamatok szempontjából fontos enzimek működéséhez elsősorban a NAD+ biztosítja az energiát, ezért a megfelelő mennyiségű NAD+ jelenléte rendkívül fontos a sejtek számára. A NAD+ előállítása, illetve bioszintézise két külön mechanizmus alapján történik a sejtekben. Egyrészt de novo úton a triptofán nevű esszenciális aminosavból, ami elsősorban olyan élelmiszerekben található meg, mint a hús, sajt és tojás. Ilyen módon elsősorban a májsejtek és bizonyos körülmények között az immunsejtek képesek NAD+-ot előállítani. A másik úgynevezett „mentő útvonalon” keresztül is képesek a sejtek NAD+-ot szintetizálni olyan vitamin-származékokból, mint a Nikotinamid.
NAD+ és öregedés
Életünk folyamán szervezetünket számos káros behatás éri, amelyek során a DNS károsodhat. Idős korra ezek a sérülések felhalmozódnak, aminek súlyos következményei lehetnek a sejtfunkcióra, akár a sejtek malignus átalakulásához vagy sejthalálhoz is vezethet. A DNS károsodása azonban beindítja a helyreállító mechanizmusokat, amely során egy PARP nevű enzim aktiválódik. Ez az enzim a DNS helyreállításához NAD+-ot használ fel. A sejtek DNS károsodásokkal szembeni védelmében az úgynevezett szirtuin fehérjék is jelentős szerepet töltenek be és működésük során ugyancsak sok NAD+-ot használnak fel. Egy idő után ennek eredményeként a NAD+ szintje kimerülhet, ami számos probléma kialakulásához vezethet idős korban. A másik ilyen folyamat, ami hozzájárul a NAD+ szint csökkenéséhez, az immunrendszer fokozott működése. Krónikus gyulladásos állapotokban, az immunrendszernek is több energiára van szüksége, ezért megnő a NAD+ felhasználása is.
A NAD+ pótlás lehetőségei és előnyei
Néhány lehetséges stratégia, amely növeli a NAD+ szintet, magában foglalja az életmód megváltoztatását, például a rendszeres testmozgás bevezetése, a kalóriabevitel csökkentése, az egészséges táplálkozási szokások kialakítása és a napi cirkadián ritmusminta követése az egészséges alvási szokásoknak és étkezési időknek megfelelően. Egy másik megközelítés a kis molekulájú inhibitorok vagy aktivátorok alkalmazása a NAD+ bioszintézis fokozására, valamint az étrend-kiegészítők, beleértve a NAD+ prekurzorokat, például a Nikotinamid. Mindezek a módszerek elősegítik a szövetek NAD+ szintjének emelését és előnyösek lehetnek az egészségre. Ezek közé tartozik a szövetek és szervek működésének javítása, a kognitív hanyatlás elleni védelem, az anyagcsere -egészség javulása, a gyulladás csökkentése és a fokozott élettani előnyök, például a fokozott fizikai aktivitás.